Vennligst vent...
Produktet ble lagt i handlevognen. Se handlevognen her
Du er her Forsiden DATAUTSTYR Nettverk kabel/trådløst Forsterker/Range Extender TP-Link MC112CS - Fibermedieomformer - 100Mb LAN
TP-Link MC112CS - Fibermedieomformer - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX,  100Base-TX - RJ-45 / SC-enkeltmodus - opp til 20 km - 1310 (TX) / 1550 (RX) nm (MC112CS)
Varenummer:
MC112CS
EAN:
6935364030421

TP-Link MC112CS - Fibermedieomformer - 100Mb LAN 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC-enkeltmodus - opp til 20 km - 1310 (TX) / 1550 (RX) nm

inkl. mva
419,-
5+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Frakt fra 69,-
100% norsk nettbutikk
Beskrivelse

WDM Fast Ethernet Media Converter


MC112CS

The MC112CS is a media converter designed to convert 100BASE-FX fiber to 100Base-TX copper media or vice versa. Adopting WDM technology, MC112CS takes only one fiber cable to transmit and receive data, which will save half cabling cost for you. Designed under IEEE 802.3u 10/100Base-TX and 100Base-FX standards, the MC112CS is designed for use with single-mode fiber cable utilizing the SC-Type connector. The MC112CS supports shortwave (SX) laser specification at a full wire speed forwarding rate. It works at 1310nm on transferring data and at 1550nm on receiving data. So the other end device to cooperate with the MC112CS should work at 1550nm on transferring data and at 1310nm on receiving data. Another TP-LINK’s media converter MC111CS is just one of the examples to cooperate with MC112CS.

Other features of this module include the ability to be used as a stand alone device (no chassis required), Auto MDI/MDI-X for TX port, Auto negotiation of duplex mode on TX port, and front panel status LEDs. The MC112CS will transmit at extended fiber optic distances utilizing single-mode fiber up to 20 kilometers.

Features:
  • Auto negotiation of 10/100Mbps and auto MID/MID-X for TX port
  • Provide switch configuration of Half-Duplex / Full-Duplex transfer mode for FX port
  • Adopts WDM technology, transmitting and receiving data on one single fiber
  • Extend fiber distance up to 20-60km
  • Easy-to-view LED indicators provide status to monitor network activity easily
  • External power supply

Specifications:

Standards and Protocols
 IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Basic Function
 Adopts WDM technology
 Half/Full-Duplex transfer mode for FX port
 Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x)
 Half Duplex Flow Control (Backpressure)
 Extends fiber distance up to 20km
Ports
 1 100M SC port
 1 100M RJ45 port (Auto MDI/MDIX)
WDM
TX
 1310nm
RX
 1550nm
Network Media
10BASE-T
 UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
 EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
1000BASE-T
 UTP category 5, 5e cable (maximum 100m)
 EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
1000BASE-FX
 Single-mod Fiber
LED Indicators
 PWR, FDX/Col, Link/Act, SPD
Safety & Emission
 FCC, CE
Dimensions (W*D*H)
 3.7*2.9*1.1 in. (94.5*73.0*27.0 mm)
Environment
 Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
 Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
 Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
 Storage Humidity: 5%~90% non-condensing
Power Supply
 External Power Adapter

Bildet kan avvike fra produktet. Vi tar forbehold mot trykkfeil og endringer av priser og spesifikasjoner uten varsel.

Tilbehør

Andre kjøpte også

TP-Link MC111CS - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
TP-Link MC111CS - fibermedieomformer - 10Mb LAN,
419,-
3 stk Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
VERBATIM CD-R x 10 - 700 MB - lagringsmedier
VERBATIM CD-R x 10 - 700
91,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Sandberg Audioadapter - ministereojakk (hunn) til ministereojakk (hann) - svart
Sandberg Audioadapter - ministereojakk (hunn) til
Del opp lydutgangen fra lydkortet slik at du kan høre lyden i to høyttalersett, eller f.eks. både i PC-høyttalere og via kabel til stereoanlegg
65,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
D-LINK DGS 1008D - Switch - 8 x 10/100/1000 - stasjonær
D-LINK DGS 1008D - Switch - 8
307,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Deltaco DVI-kabel - DVI-D (hann) til DVI-D (hann) - 3 m
Deltaco DVI-kabel - DVI-D (hann) til
126,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Deltaco Koblingskabel - RJ-45 (hann) til RJ-45 (hann) - 2 m - UTP - CAT 6 - svart
Deltaco Koblingskabel - RJ-45 (hann) til
82,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
NETGEAR GS108 - Switch - 8 x 10/100/1000 - stasjonær
NETGEAR GS108 - Switch - 8 x
466,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Belkin PRO Series - Lydkabel - RCA (hann) til RCA (hann) - 5 m
Lagersalg!
-52%
Belkin PRO Series - Lydkabel - RCA
 40,- 
19,-
20+ Lokalt lager (sendes normalt samme dag)
VERBATIM C 1.5V (LR14) Alkaline Batterier, 2 pakning
VERBATIM C 1.5V (LR14) Alkaline
39,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
VERBATIM Data Vinyl - CD-R x 10 - 700 MB - lagringsmedier
VERBATIM Data Vinyl - CD-R x
81,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Canon Photo Paper Plus Glossy II PP-201 - fotopapir - 20 ark - 130 x 180 mm - 260 g/m²
Canon Photo Paper Plus Glossy
<ul><li>H&#248;yglanset overflate</li><li>Fotoutskrift med overlegen kvalitet</li><li>Utseende og f&#248;lelse som ekte fotografier med mettede toner av svart og levende farger</li><li>Perfekt sammen med Canon Lucia- og ChromaLife100+-blekk</li></ul>
102,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Brother LC1100V Valuepack 4 blekkpatroner, sort + 3 farger
Brother LC1100V Valuepack 4 blekkpatroner,
561,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
D-LINK USB 2.0 7PORT HUB 7X A-PORT/1X B-PORT CABLE IN
D-LINK USB 2.0 7PORT HUB
D-Link DUB H7 - Hub - 7 ports - Hi-Speed USB
404,-
2 stk Lokalt lager (sendes normalt samme dag)
Deltaco UTP Patchkabel, Økot. Cat.5e, grå  0,5 m
Deltaco UTP Patchkabel, Økot. Cat.5e,
44,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)
Brother BP60PA - A4 (210 x 297 mm) - 72.5 g/m² - 250 ark vanlig papir - for Brother DCP-J577, J988, MFC-J6583, J6983, J6997, J6999, J738; InkBenefit Plus DCP-T310
Brother BP60PA - A4 (210 x
61,-
20+ Leverandørlager (sendes normalt etter 4-6 arbeidsdager)